Δύσκολη πρεμιέρα του ΑΣΠ Κόρινθος στο πρωτάθλημα της Pre League Γυναικών. Ήττα με 3-1 σετ

Δύσκολη πρεμιέρα για τις γυναίκες του ΑΣΠ Κόρινθος στο πρωτάθλημα της Pre League Γυναικών, καθώς στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τον “Πορφύρα” γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ.

Άν και η ομάδα ξεκίνησε δυναμικά, ωστόσο οι γηπεδούχοι πήραν εύκολα το προβάδισμα από την αρχή και κέρδισαν το πρώτο σετ. Κάποιες προσπάθειες για ανατροπή στο τρίτο σετ, δεν έφεραν το πολυπόθητο αποτέλεσμα. Το δελτίο του αγώνα :

Α.Ο.Φ. Πορφύρας – Α.Σ.Π. Κόρινθος 3-1 (25-20, 25-23, 13-25, 25-21)

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Αρβανίτης, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.

Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ: (Γιαννόπουλος): Βαϊοπούλου, Γκαν, Βαλσάμη, Γερομιχαλού, Τριανταφύλλου, Σπαντιδάκη / Μπουτσελάκου (λ), Πανούση (λ), Μπρούμα, Χιωτίνη, Κίντου, Καριπίδη,

Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ: (Μαρτσουκάκη): Βενέτη, Duarte, Ritter, Σταυριανού, Κτιστάκη, Καρακύκλα / Μαργαρίτη (λ), Δορούκα, Ελευθερίου