Με μεγαλοπρέπεια και θρησκευτική κατάνυξη γιορτάστηκαν τα Θεοφάνεια και στην Κορινθία. Στην Κόρινθο, μετά την καθιερωμένη δοξολογία στον Ιερό ναό Αποστόλου Παύλου, ακολούθησε η πομπή προς την θάλασσα, ο αγιασμός των Υδάτων και η ρίψη του Τιμίου Σταυρού στο λιμάνι της πόλης. Χρόνια πολλά σε όλους και όλες!
Αρχική Κορινθία - Ελλάδα - Κόσμος Με μεγαλοπρέπεια και θρησκευτική κατάνυξη γιορτάστηκαν τα Θεοφάνεια στην Κόρινθο