“Βαριά” η ήττα με 4-1 για τον ΠΑΣ Κόρινθος στην Σύρο. ‘Ένα ματς που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την τοπική μας ομάδα αλλά εξελίχθηκε αλλιώς

Ο ΠΑΣ Κόρινθος ηττήθηκε απόψε στη Σύρο με σκορ 4-1 , βαρύ όπως το χαρακτηρίζει η τοπική μας ομάδα , από την τοπική “Ελλάδα” Σύρου.

Περιγράφοντας σύντομα τον αγώνα η τοπική μας ομάδα αναφέρει: ‘Ένα ματς που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα μας καθώς προηγηθήκαμε στο 7’ με τον Χαλάτση. Το παιχνίδι θα μπορούσε να έχει πολύ διαφορετική τροπή αν στο 33′ και με το σκορ στο 1-1 ,δινόταν πέναλτι υπέρ του Χαλάτση και εις βάρος του τερματοφύλακα της Σύρου. Αντιθέτως δόθηκε κόρνερ και στην ίδια φάση τραυματίστηκε και ο Χαλάτσης και αντικαταστάθηκε! Το 2-1 έγινε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και άλλα 2 γκολ δεχθήκαμε στο 64′ και στο 84′