Ποδόσφαιρο: Α.Ο.Λουτρακίου: “Είμαστε οι Πρωταθλητές! Ακολουθούν τα μπαράζ για μια θέση στη Γ’ Εθνική και να συνεχιστεί ο θρίαμβος! Συγχαίρουμε όλες τις ομάδες της Κατηγορίας”

Ο Αθλητικός Όμιλος Λουτρακίου στέφθηκε πρωταθλητής Κορινθίας στη φετινή σεζόν (2023- 2024), αφού κατέκτησε το πρωτάθλημα με τη χθεσινή του νίκη στον αγώνα με τον “Τενεάτη” Αθικίων με 1-0. Η ομάδα του Λουτρακίου, που δέχθηκε τα συγχαρητήρια από κορινθιακές ομάδες, σχολίασε σχετικά με τη νίκη του:

“Ο στόχος της χρονιάς έμελλε να κριθεί από την τελευταία αναμέτρηση της σεζόν!
Απίστευτο το βάρος αυτού του παιχνιδιού, με την παραμικρή αστοχία να έχει τόσο μεγάλη σημασία!
🟠 Όλα ή τίποτα.
⚫️ Θρίαμβος ή … σιωπή.
Ο ΑΟΛ στην αρχή του α’ ημιχρόνου φάνηκε αγχωμένος ενώ κλασικές ευκαιρίες δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.
Ο Παντελής ψύχραιμος. Οι φίλαθλοι δεν έχασαν λεπτό τον παλμό στην εξέδρα, παρά την αγωνία τους.
Στο β’ ημίχρονο ο ΑΟΛ σάρωνε🔥. Το ταλέντο τους, η θέληση και η μαχητικότητά τους … έδωσαν τον αέρα της νίκης. Ο Γκιζαριώτης έβαλε γκολ 🥅 και το 0-1 έγραψε ιστορία αφού με αυτό το σκορ έληξε το τελευταίο παιχνίδι του Πρωταθλήματος με την ομάδα μας να στέφεται Πρωταθλήτρια Κορινθίας 2023-2024.
Ακολουθούν τα μπαράζ για μια θέση στη Γ’ Εθνική και να συνεχιστεί ο θρίαμβος!
Συγχαίρουμε όλες τις ομάδες της Κατηγορίας.