Πώς σχολίασε ο “Πέλοπας” Κιάτου τον φιλικό αγώνα με τον ΠΑΣ Κόρινθος, όπου ηττήθηκε με 0-2

Ο “Πέλοψ” Κιάτου , που αναμετρήθηκε χθες το απόγευμα σε ένα φιλικό αγώνα με τον ΠΑΣ Κόρινθος , στο γήπεδό του , με νικητή τον δεύτερο, σχολιάζοντας μέσω του FB  το παιχνίδι, αναφέρει:

“Πολύ καλό παιχνίδι διεξήχθη εχτές Κυριακή στο στάδιο Κιάτου μεταξύ του ΠΕΛΟΠΑ και της ομάδας του ΠΑΣ ΚΌΡΙΝΘΟΣ. Νικήτρια η ομάδα της Κορίνθου με σκορ 2-0. Η ομάδα μας παρουσίασε δύο πρόσωπα στον αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο ήτανε ασύνδετη με αποτέλεσμα να μην μπορούν οι ποδοσφαιριστές του Πέλοπα να κρατήσουν τη μπάλα στα πόδια τους δίνοντας έτσι την ευκαιρία στην ομάδα της Κορίνθου να έχει την κυκλοφορία χωρίς ωστόσο να μπορεί να απειλήσει ιδιαίτερα εκτός από τα δύο γκολ που μπήκαν με σουτ έξω από την περιοχή και μάλιστα το δεύτερο βρήκε σε πλάτη παίκτη του Πέλοπα και άλλαξε πορεία. Εντελώς διαφορετικό σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πέλοπα να έχει κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα και να δημιουργεί τρεις (3) σημαντικές ευκαιρίες για γκολ. Σε αυτό συνετέλεσαν οι αλλαγές που έγιναν από τον κ. Βορινιώτη τόσο με παιδιά που ήρθαν από τον πάγκο αλλά και με εσωτερικές αλλαγές. Να σημειώσουμε ότι ο Πέλοπας έπαιζε με μείον τρεις ποδοσφαιριστές, τους Μανιώτη, Τσώκο και Βασιλειάδη που έλειπαν για προσωπικούς λόγους. Για άλλο ένα παιχνίδι τέτοιου επιπέδου και για 25 λεπτά έπαιξαν παιδιά γεννηθέντες 2005, 2006, 2007. Συγχαρητήρια στον προπονητή και στους συνεργάτες του που εμπιστεύονται αυτά τα παιδιά και τους δίνουν ευκαιρίες. Αξίζει επίσης να σημειώσουμε τη μεγάλη προσέλευση κόσμου για να δει τον αγώνα 20 Αυγούστου και με τόση ζέστη. Επόμενο φιλικό για τον Πέλοπα την Τετάρτη 23 Αυγούστου στο Ναύπλιο με την ομάδα του Παναυπλιακού.”