Χάνμπολ: Την ήττα γνώρισε ο “Ποσειδώνας” Λουτρακίου από τον Πανελλήνιο με σκορ 30-22

Την ήττα γνώρισε ο “Ποσειδώνας” Λουτρακίου από τον αήττητο και φαβορί για την άνοδο στην Α1 κατηγορία ,Πανελλήνιο με σκορ 30-22 για την 10η αγωνιστική, στο κλειστό γυμναστήριο Λουτρακίου “Γ.Γαλανόπουλο”. Διαβάζουμε σχετικά απο την ομάδα του Λουτρακίου:
“Το 1o μέρος ήταν αμφίρροπο με τις δυο ομάδας να συμβαδίζουν στο σκορ, με το γηπεδούχο να έχει ισχνό προβάδισμα, κλείνοντας το ημίχρονο ισόπαλο 10-10.

Στο 2ο μέρος η ανωτερότητα του αντιπάλου, σε συνδυασμό των τραυματισμών Α.Χαντζηκωνσταντίνου και Ρόντου καθώς και των επιπόλαιων λαθών, επέτρεψε στην ομάδα του Πανελλήνιου να ξεφύγει με έννα τέρματα (12-21) στο 45’. Η συνέχεια ήταν ανάλογη, με την ομάδα του Πανελλήνιου να επικρατεί 30-22 φτάνοντας τις 9 συνεχόμενες νίκες σε ισάριθμα ματς και να συνεχίζει ακάθεκτος για την Α1 Εθνική κατηγορία.

Για του νικητές Τοκατζόγλου και Χατζηγιάννης πέτυχε 9 και 7 γκολ αντίστοιχα. Ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισαν Βασιλειάδης και Ν.Χατζηκωνσταντίνου με 5 και 6 τέρματα αντίστοιχα.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 5-4, 7-5, 8-7, 9-9, 10-10 ( ημίχρονο ), 11-14, 11-16, 12-21, 16-24, 21-27, 22-30.
Διαιτητές : Μερτινιάν-Τόλιος
Δίλεπτα : 3-6 Πέναλτυ : 6/3, 2/1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ : Πάλλης, Αικατερίνης 1, Γκίκας, Ρουμελιώτης 2, Ν.Χατζηκωνσταντίνου 6, Παπαδάκης, Ρόντος 2,Καραγκιοζίδης 4, Μπάμπης, Αρσενόπουλος, Καραβάς, Α.Χατζηκωνσταντίνου 1, Βασιλειάδης 5, Κορομίχης , Τυφτικίδης,Ξαγοράρης 1.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ : Τζανακάκης, Αναστασίου , Κωστόπουλος 2, Τοκατζόγλου 7, Αθανασάκος, Σάλα 1, Διάρας, Παπαδόπουλος, Οικονόμου 4, Αναγνωστόπουλος, Βερτζώνης 1, Ζαφείρης 1, Σκουρτάϊ 3, Βλαχοθανάσης , Αλικάκος 2, Χατζηγιάννης 9.”